Αγώνες Ελλάδας

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα MX Άργος: Μπλε θρίαμβος στο Αργος

Με 4 πρωτιές σε ισάριθμες κατηγορίες

20.03.2019

Το Σαββατοκύριακο 16 - 17 Μαρτίου η ομάδα της Yamaha κέρδισε 4 καρό σημαίες, πολλά βάθρα και συγχρόνως προσέφερε μεγάλες συγκινήσεις!

Η «μπλε» πίστα του Άργους (ARGOS MOTOCROSS PARK) έδωσε τη δυνατότητα να απολαύσουν όλοι την καθηλωτική οδήγηση των αναβατών της Yamaha από τα περισσότερα σημεία της. Η αδρεναλίνη στα ύψη, ο αγώνας απαιτητικός, γεμάτος ενέργεια και υγιή ανταγωνισμό. Όλοι οδήγησαν με σύστημα και αγωνιστικό ήθος, όπως αυτό άλλωστε αρμόζει και στην ομάδα της Yamaha και τα αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά!

yamaha mx team panellinio argos 8

1ος MX1: ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΟΥΡΑΤΖΙΔΗΣ - Συνεχίζει μεθοδικά να «οδηγεί» το πρωτάθλημα με σωστή διαχείριση των δυνατοτήτων του αλλά και του τραυματισμού του!
1ος ΜΧ2: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΔΡΕΟΥ – 1η χρονιά στην κατηγορία, 1η νίκη στην δεύτερη μόλις συμμετοχή!
1ος ΜΧ2Τ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΓΜΑΛΗΣ – Εντυπωσιάζει και βρίσκεται πολύ ψηλά και στην ΜΧ2!
2ος ΜΧ85: ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ – Ουσιαστική οδήγηση από ένα ώριμο παιδί!
1ος ΜΧ65: ΣΩΤΗΡΗΣ ΦΩΤΑΚΗΣ – Με άνεση στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου!

yamaha mx team panellinio argos 2

Ο Δημήτρης Κοντολέτας (ΜΧ1) αλλά και ο μικρός Σακελλαρίου (ΜΧ85) ήταν παρόντες στην προσπάθεια της ομάδας, παρά το γεγονός ότι δεν ήταν σε θέση να οδηγήσουν μετά τον τραυματισμό τους στον προηγούμενο αγώνα!

yamaha mx team panellinio argos 7

Καλή εμφάνιση για τον Δημήτρη Τουρατζίδη, ο οποίος είχε μια ατυχία στο 1ο σκέλος και τον Δημήτρη Μπαξεβάνη που τερμάτισαν στην 7η και 9η θέση αντίστοιχα στην κατηγορία ΜΧ2

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα! Η Yamaha αισθάνετε υπερήφανη!

To ραντεβού μας ανανεώνεται για 30-31 Μαρτίου στη Χαλκίδα.

Ένα νέος αναβάτης κέρδισε, ένας Πρωταθλητής επέστρεψε στην κορυφή και ένας κατασκευαστής ονειρεύεται τον πρώτο του τίτλο στα superbike
Μετά το νέο ατομικό ρεκόρ πίστας και την pole position στον πρώτο αγώνα του Βαλκανικού πρωταθλήματος BMU
Ο άνθρωπος που μαζί με τον Davide Brivio έφερε τον Rossi στην Yamaha το 2004 αποχωρεί από την εργοστασιακή ομάδα του ιαπωνικού εργοστασίου
O Maverick «Batman» Vinales ήταν αλάνθαστος. Ακόμη και όταν έμεινε στην ένατη θέση στην αρχή του αγώνα, κατέκτησε την πρώτη του νίκη σε αγώνα, μετά τις δύο σε sprint race